✅20 مورد از دستگاه های کفاشی که تولیدی های کفش باید بشناسند

به طور کلی از سه نوع پارچه مش برای ساخته رویه کفش های ورزشی استفاده می شود. در صورت استفاده از دستگاه خط کشی کفاشی، پس از قرار دادن رویه های آمده روی زیره ی نمونه ی مربوط به شماره خود، یک خط برای پیشکار (فردی که زیره را به رویه کفش متصل میکند) کشیده میگردد که طبق آن خط چسب دور کار را استفاده میکند. در این صورت، پا حالت متقارن و متعادلی به خود میگیرد. قسمت مرکزی، روی پا و جلوی کفش توسط ومپ پوشش داده میشود. همانطور که از نام آن پیداست رویه به قسمتی گفته میشود که قسمت رویی و انگشتان پا، کنارهها و بخش پشتی پاشنه را پوشش داده و از پا محافظت میکند. هر یک از اجزای رویه در کفشهای ورزشی میتواند دارای جنسهای مختلفی باشد؛ اما بخش اصلی رویه کفش، معمولاً بیشترین قسمتی است که از یک جنس تشکیل میشود.

گاهاً در بخش پشتی بعضی از کتانیهای اورجینال مخصوص رانینگ مانند کفشهای NMD آدیداس، یک تکه پارچهای کار شده است که به بهتر پوشیدن و درآوردن آن کمک شایانی میکند. در صورت بیرون زدن چسب از زیره حالتی سفید مانند بیرون زیره باقی میماند و در صورت پایین بودن چسب، زیره به درستی به رویه کفش متصل نمی شود. مهمترین خاصیت رویه مش حالت توری بودن آن است زمانی که شروع به فعالیت میکنید سوخت و ساز در بدن شما شروع به بالا رفتن میکند ، این سوخت وساز دمای بدن را بالا میبرد و بدن شما شروع به ترشح آب بر روی پوست به منظور دوباره پایین آوردن دما میکند که به آن تعریق میگوییم ، اگر آب حاصل از تعریق با هوا تماسی نداشته باشد (مانند داخل کفش) تعریق دمای بدن را پایین نمی آورد دمای بدن شما بالا رفته و مجبور بخ استراحت و باز ایستادن از فعالیت ورزشی خواهید شد رویه مش مانند یک لباس بافته شده از پارچه توری امکان رد و بدل شدن هوا را در داخل کفش بوجود می آورد و پای شما را خنک نگه میدارد .

از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی مانند گروه تولیدی وکیلی درب و پنجره دوجداره سریع سازه و شهرداری گلستان و بانک ملت و کلینیک طاها و رستوران مروارید قرار گرفته است. نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این مکان، ایستگاه اتوبوس گلستان میباشد که دسترسی به این مکان را برای کاربران حملونقل عمومی آسان میسازد. اما چرم به نسبت سایر رویهها احتیاج به مراقبت بیشتر دارد. همچنین قیمت دستگاه های کفاشی خط کشی نسبت به کارایی آنها به صرفه است. از مزایای دیگر این رویهها نسبت به چرم میتوان به عدم مراقبت خاص اشاره کرد. میتوان گفت که متریال و تکنولوژیهای به کار رفته در هر قسمت، تعیین کننده کیفیت کفش اورجینال شما خواهد بود. اهمیت یک کفش فقط به طرح و مدل آن نیست بلکه جنس رویه نیز بیش از آن مهم تر است. بافت رویه کتانی در استان تهران شرکت تریکو گلزار تولید کننده بافت اسپیسر پستایی کتانی ، بافت اسپیسر رویه کفش به صورت طرح دار ( پستایی ، جفتی ) می باشد.

شرکت تریکو گلزار تولید کننده پارچه های اسپیسر و حفره دار ژاکارد مناسب برای کفش های ورزشی با استاندارد روز اروپا. اخیرا شرکت های مثل ECCO کفش هایی با چرم یاک نیز ساخته اند. از رویه چرم مصنوعی برای ساخت و طراحی کفش ایمنی هایی استفاده می شود که میزان خطر ناشی از کار در آن ها کمتر است. کابر یا دستگاه برش جنس، با کمک تیغه هایی برنده که به ان متصل شده اند شروع به برش روی ورقه جنس میکند. آنها یا رویهای از چرم طبیعی دارند یا از پلاستیک و چرم مصنوعی تهیه می شوند. این دسته از کفشها معمولا راحت و سبک هستند، همچنین حالتی کاملا نرم و انعطاف پذیر دارند.