چگونه کفشهای مناسب را انتخاب کنیم؟

پاشنه پهن و با ارتفاع مناسب، فشار وارد بر پاها را کم کرده و باعث راحت راه رفتن میشود. ضمن اينکه پوشيدن کفش نامناسب، تنگ و پاشنه بلند فقط به پاها آسيب نميرساند، بلکه به زانو، کمر، استخوانهاي ستون فقرات و لگن هم آسيب وارد مي کند. وقتي شما کفش پاشنه بلند می پوشيد، کمر برای جبران فشار وارد شده به پاها، قوس زيادي به خود مي گيرد و از حالت طبيعي خارج مي شود. نکته حائز اهمیت این است که مدت زمان طولانی از شبانهروز پا در کفش بوده و از اینرو میبایست در زمان خرید یک کفش از حساسیت بالایی برخوردار باشیم تا به بدن خود آسیبی وارد نکنیم. • كف پای پهن: در این نوع كف پا خیلی كم قوس وجود دارد و اغلب پاشنه ی پا، تحت فشار شدید قرار می گیرد. وی نتایج وجود این واحد تولیدی را افزایش درآمد اهالی و شناخته شدن روستا میخواند و یادآور میشود: با راهاندازی این واحد تولیدی، ینگیقلعه به عنوان روستای صنعتی بین شهرهای بزرگ شناخته شد و همین آمد و شدها رونق و توسعه را به ارمغان آورد.

این یک تکامل مداوم است. هدف نهایی این است که یک پلت فرم بین رده ای باشد که به چندین ورزش خدمت می کند. قطعا شنیدید که میگن پای آدم قلب دوم بدن هست و باید با یک کفش مناسب از این قلب دوم به خوبی مراقبت کرد. پس در حین خرید پارچه باید به جنس آن دقت کنید تا کفش مناسب و با کیفیت خوب را انتخاب کنید و حد الامکان به پا های خود آسیب نرسانید. رویه چرم به پا امکان نفس کشیدن میدهد ولی سنگینتر نیز هستند به همین دلیل معمولا از آنها در کفشهای ورزشی استفاده نمیشود. ایرمش ساده ترین و جذاب ترین انتخاب برای رویه کفش ورزشی توسط طراحان است نوع ایر مش که برای تولید کفش کتانی استفاده میشود تشکیل شده از سه لایه پرس شده روی یکدیگر است که از جنس کتان ، پلی استر و نایلون تشکیل شده است خواص بسیار زیادی برای ایرمش شمرده شده اند که مهمترین آنها سبک بودن این ماده است میتوان گفت کفشی ساخته شده از ایرمش در مقایسه با کفشی از جنس چرم مصنوعی تا ۵۰ درصد سبکتر است.

رویه از 4 قسمت اصلی تشکیل شدهاست. در این قسمت به بررسی مواد مختلفی که بهعنوان رویه کفش به کار میرود میپردازیم. در کفشهای مختلف رویه، از جنسهای متفاوتی ساخته میشود. که در موقعیتهای مختلف بتوانند از پا محافظت کنند. ما می خواهیم این پارچه با اطلاعات بیشتر (با توجه به آناتومی پا و حرکت ورزشکاران) باشد و قصد داریم اولین کفش را در اواخر سال 2021 / اوایل 2022 در دسترس قرار دهیم. اینکه چگونه چرم اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ چرمهای طبیعی از چرم مصنوعی دوام بیشتری دارند ضمن اینکه از لحاظ قیمتی گرانتر نیز هستند. پلی اورتان نوعی پلیمر است که از مواد ارگانیکی ساختهشدهاست. مواد مصنوعی با کیفیت پایین ممکن است سطح کاملا صاف نداشته باشند ، حتی ممکن است چین و چروک ایجاد شود. باتوجه به پیشرفت تکنولوژی، ممکن است مواد مختلفی در تولید رویه به کار رود.

کوارتز به قسمت پشتی رویه گفته میشود، که از پشت پا محافظت میکند. زبانه کفش به همراه بند، اجازه تنگ و گشاد شدن فضای داخلی کفش را به پا میدهد و به راحتتر پا کردن کفش کمک میکند. این رویکرد باز است که تاکنون ما را در سفر STRUNG راهنمایی کرده است و ما معتقدیم که این همان روش است که در راه پیش رو به ما کمک خواهد کرد. چرم طبیعی به دلیل دارا بودن منافذ طبیعی در زمستان پا را گرم و در تابستان خنک نگه میدارد. این ساختار، پا را در جای خود نگهداشته و مانع از حرکت بالا و پایین یا چپ و راست آن میشود. در قسمت محافظ انگشتان، لایهای برای استحکام و محافظت از پا، قرار دادهمیشود، این محافظ از شکل گرفتن کفش به فرم انگشتان جلوگیری میکند.