چه کفشی مناسب فوتبال است؟

در نهایت جنس رویه کفش و معرفی برندهای کفش فوتبال را خواهیم داشت. اگر پست و موقعیت شما در فوتبال مهاجم است باید بدانید که وظیفه اصلی شما حرکات تند و انفجاری است. اگر اندازه کفش درست نباشد و در بعضی نواحی مانند روی پا، پاشنه یا قوزک پا کوچک باشد، باعث بیماریهایی نظیر میخچه، اختلالات مفصلی میشود. از مهمترین ویژگی های کفش مناسب داشتن اندازه متناسب با پا است. فوم EVA در محیط های آبی لغزنده است به همین دلیل قسمت تحتانی زیره کفش کوهنوردی که با زمین در تماس است را با لاستیک و قسمت بالایی را با EVA ترکیب می کنند. یکی از پرطرفدارترین مواد مورد استفاده در تولید زیره کفش کوهنوردی می باشد. چرم در دو نوع طبیعی و مصنوعی وجود دارد. کفش مردانه تمام چرم رابین یکی از محصولات محبوب و عامهپسند برند بهپا است. از اینرو، کفش بهپا با ضمانت چهارماهه کفش مردانه تمام چرم طبیعی مدل رابین را به فروش میرساند.

چرم مصنوعی برعکس چرم طبیعی بو ندارد و همچنین میل ترکیبی زیادی با رطوبت ندارد.دوام بالایی دارد و وزن نهایی آن از چرم طبیعی کمتر می باشد. پنجه کفش باید بهگونهای باشد که انگشتان پا بهراحتی بتوانند در آن حرکت کنند. در طی یک روز عادی، هنگام راه رفتن پاهایتان بزرگ میشود. در کفشهایی با پنجههای تیز که استفاده آنها توسط خانمها بسیار متداول است، انگشتان پا روی هم افتاده و باعث تغییر شکل انگشتان میشود. پاشنه پهن و با ارتفاع مناسب، فشار وارد بر پاها را کم کرده و باعث راحت راه رفتن میشود. اول، شما باید یک جفت کفش پیدا کنید که در هنگام خرید، وقتی آنها را میپوشید، راحت باشند. برای راحت پوشیده شدن کفش قسمت پشتی بعضی از کفش ها به صورت تکه پارچه ای کار می شود .

برای امتحان کردن آن باید با شست خود روی آن فشار دهید، اگر فرو نرفت، پشتی محکمی دارد. پشتی کفش که در پشت پاشنه قرار میگیرد باید محکم باشد. اما پارچهها و الیاف طبیعی نیز برای تولید رویه کفش مورد استفاده قرار میگیرد. هر کفشی از اجزا و پارچه رویه کفش متفاوتی ساخته شده است. درواقع مدلساز بعد از طراحی رویه مدل، طرح را به قسمت آهنگری مخصوص (تیغه سازی ها) میدهند و تیغه سازها بر اساس طرح برای هر تکه از رویه کفش یک تیغه برنده میسازند. رویه کفشهای ورزشی ارزانتر، معمولا از پلاستیک تولید میشوند. از این رو، استفاده از کفشهای مناسب و مختص فعالیت مورد نظر میتواند به بهبود این شرایط کمک شایانی کند.

استفاده از کفشهای غیراستاندارد در طولانیمدت باعث مشکلات زیادی نظیر تغییر شکل پاها، کمردرد و غیره خواهد شد. رویه از جنس چرم مصنوعی یا دیگر مواد شیمیایی به دلیل نداشتن منافذ تنفسی کافی باعث تعریق و درنتیجه ایجاد قارچ و بوی بد خواهد شد. اگر ارتفاع پاشنه از این مقدار بیشتر باشد، باعث حرکت بیشازحد عضلات و افزایش سوختوساز و صرف انرژی بیشازحد خواهد شد. عواملی مانند افزایش وزن و بارداری میتواند باعث بزرگ شدن پاهای شما شود. ویژگی های کفش مناسب محافظت از پا در برابر ضربه و اجسام خارجی، کاهش خستگی در اثر راه رفتن طولانیمدت، تحمل وزن بدن و بسیاری مزیتهای دیگر است. همچنین در صورت استفاده شخص دیگری از کفش قبل از شما، پاها را در برابر هرگونه باکتری محافظت میکند. سعی کنید بعد از اتمام کار یا تحصیل، یا آخر هفتهها، درست قبل از شام، به فروشگاه کفش بروید.