چه کفشی مناسب فوتبال است؟

امروز روستا به همت اهالی و آغوش باز آنها از صنعت و تولید، نیروی جوانی و کار را در خود حفظ کرده و کانون خانواده را استوار نگاه داشته، خانوادهای که شاید در روستایی دیگر دو تکه شده و یا در حاشیه شهرهای دیگر به نفس نفس افتاده در این روستا قوام یافته و هر روز گسترده میشود. روح الله هوشمندی نبود اشتغال در روستاها را دلیل اصلی مهاجرت میداند و میگوید: اگر شغل پایدار باشد هیچکس دوری از خانواده و مشکلات زندگی بدون خانه و کاشانه را انتخاب نمیکند، تا پیش از احداث این واحد جوانی در روستای ما پیدا نمیشد همگی در شهرهای اطراف به دنبال کار بودند.

متولیان این واحد تولیدی با اطمینان خاطر به جوانان از شغل و تشکیل خانواده افتخار میکنند و آن را از دستاوردهای خود میدانند؛ اتفاقی که صدالبته افتخار هم دارد. رویه کفش پیاده روی باید از الیاف کتان باشد و در آن حداقل مواد شیمیایی استفاده شود تا از بروز حساسیت ها جلوگیری شود و همچنین به تهویه در کفش که یکی از عوامل جلوگیری از بیماری های قارچی در قسمت پا می باشند کمک کند. متناسب بودن سایز کفش پیاده روی، بدون شک یکی از موارد مهم هنگام پیاده روی خواهد بود ،هنگام پیاده روی حجم پای شما هم از نظر طولی و هم عرضی (حدود 1 سانتی متر) افزایش خواهد یافت، بنابراین وجود فضای کافی در قسمت پنجه ی پا بسیار مهم است، به نحوی که حدود 1 سانتی متر بین انگشتان پای شما و سر کفش فاصله وجود داشته باشد و عرض کفش پیاده روی نیز امکان حرکت آزادانه ی انگاشتانتان را به شما بدهد.

رویه کفش پیاده روی باید دارای منافذی برای عبور هوا باشد. قطعا شنیدید که میگن پای آدم قلب دوم بدن هست و باید با یک کفش مناسب از این قلب دوم به خوبی مراقبت کرد. وی تأکید میکند: با توجه به اعتباری که در دسترس داشتیم سود حاصل از فروش و تولید را در راستای تجهیز کارخانه صرف کردیم تا جایی که از ۱۲ ایستگاه تولید به ۶۴ ایستگاه رسیدیم به این معنی که طی دو سال این واحد تولیدی جهش خوبی در زمینه افزایش محصول داشت و این اتفاق تنها با سود فروش و تولیدات محصول رقم خورد. وی یکی از راههای تحول روستاها و معیشت روستاییان را در گرو تولید داخل میداند و میافزاید: شاید باور این موضوع که هفتهای دو کانتینر از روستای ینگیقلعه شهرستان رزن محصول صادر میشود سخت باشد؛ ولی این اتفاق با همدلی بین اهالی روستا وسرمایهگذاران رخ داد. یکی از دیگر سرمایهگذاران این واحد تولیدی همچون دیگر همکارانش بر ضرورت اشتغالزایی تأکید میکند و میافزاید: بزرگترین چالش روستاهای منطقه اشتغال است و چنانچه اقدامی برای رفع این موضوع انجام شود قطعاً ارزشمند است.

وی در ادامه به احیای بازارچههای محلی کوچک و حتی نانوایی در این روستا میپردازد و عنوان میکند: رفت و آمدها رونق هر چه بیشتر منطقه را پدید میآورند و این موضوع یعنی سرزندگی و تکاپو در روستاها. این فعال اقتصادی با بیان اینکه علاوه بر اهالی روستای ینگیقلعه از روستاهای دیگر هم امکان جذب نیروی کار فراهم است خاطرنشان میکند: در کنار پرسنل فعال در کارخانه چهار کارگاه خانگی هم ایجاد شده که رویه کفش میدوزند به این معنا که صفر تا صد تولید در این منطقه صورت میگیرد و نتیجه این تولید هم نصیب اهالی میشود. این فعال اقتصادی با بیان اینکه در این واحد تولیدی کفشهای ورزشی و پیادهروی به صورت تزریق مستقیم تولید میشود ادامه میدهد: ۶۴ ایستگاه تولید، یعنی در هر چهار دقیقه دو جفت کفش در هر ایستگاه تولید شود پس روزانه با فعالیت تک شیفت ۳ هزار و ۴۰۰ کفش تولید میکنیم که بالغ بر ۹۰ درصد آن صادر میشود.