نکات مهم انتخاب لباس حاملگی – مجله اینترنتی خبرببر

خرید لباس برای نوزاد، یکی از چالشهایی است که والدین در حال انتظار اولین عضو جدید خانواده خود، در اوج بیتجربگی باید با آن رو به رو شوند. با مطالعه این مقاله و اتکا به سلیقه خود، می توانید بهترین خرید را داشته باشید. بهترین شلوارها برای دوران بارداری شلوارهای مخصوص بارداری هستند، یعنی شلوارهایی که دارای قسمتی اضافه برای قرارگرفتن روی شکم هستند. لباسهای نخی و کتان بهترین گزینهها هستند، چرا که از بروز حساسیت جلوگیری میکنند و بهویژه مانع از آسیب پوستتان بهعلت تعریق نسبتاً زیاد در دوران بارداری میشوند. از طرف دیگر، جنس زیپها فلزی است و پوست بچهها میتواند مستعد حساسیت نشاندادن به فلزات باشد. تلاش کنید در انتخاب پوشش زیر کاپشن، پلیور را به پیراهن ترجیح دهید، چراکه وجود دکمه و زیپ یکی از مواردی است که باعث عدم راحتی در بچهها افزایش میدهد. در فصل زمستان نیز بسیاری از والدین به سبب ترس از بیماری، لباسهای زیاد به بچهها میپوشانند و همین مسئله باعث کلافگی آنها و نداشتن آزادی عمل در کودکان میشود برای راحتی بیشتر بچهها در خرید لباس بچگانه دخترانه و لباس بچگانه پسرانه باید به نکاتی توجه کرد که خرید لباس بچگانه را به خریدی هوشمندانه بدل میکند.

اندازه لباس بچه باید مناسب سن او باشد. در این مقاله به نکاتی که پدران و مادران در پوشش زمستانی کودکان خود باید به آنها توجه کنند، میپردازیم. مشکلی که معمولا والدین جدید هنگام جستجو و خرید لباس نوزاد در فروشگاهها با آن روبرو هستند، وجود تعداد زیادی گزینه برای انتخاب و نحوه گزینش بین آنها است. در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش میتوانید با راهنمای انتخاب لباس عید نوروز آشنا شوید. اگر دارید قیمت یک لباس پشمی، ابریشمی یا سایر پارچه های خوب را می پردازید، مطمئن شوید که دقیقاً همان جنس را می خرید.

البته همانطور که گفتیم تنوع لباسهای بارداری این روزها آنقدر زیاد شده که در پیداکردن لباس راحتی که از نظر ظاهری هم بابطبعتان باشد مشکلی نداشته باشید. دقت داشته باشید که اگر در اواخر ماه سوم یا اوایل ماه چهارم بارداری، که همانطور که گفتیم در این زمان بدن شروع به تغییر سایز میکند، برای خرید لباس بارداری اقدام میکنید، به اندازهبودن لباس در آن زمان بسنده نکنید، چرا که خیلی زود شکمتان برآمدهتر خواهد شد و چنانچه در آن زمان لباسی کاملاً گشاد و راحت انتخاب نکنید، پس از مدتی مجبورید بار دیگر لباس حامگلی بخرید. برای انتخاب جنس لباس حاملگی حتماً به تغییرات آبوهوا دقت کنید. دقت داشته باشید که خودداری از پوشیدن لباسهای تنگ تنها برای راحتی خودتان نیست، بلکه این کار تأثیر مستقیم بر رشد و سلامت جنین دارد و همین اثرگذاریِ نوع پوشش در زمان بارداریست که انتخاب درست لباس حاملگی را به موضوعی بااهمیت تبدیل میکند.

درحالحاضر لباسهای مخصوص بارداری آنقدر تنوع دارند که تقریباً هر مادری با هر سلیقهای میتواند لباس مناسب سلیقهی خود را در بین آنها پیدا کند. لباس کودکان یکی از اصلیترین نکاتی است که میتواند جلوی فعالیت آنها را بگیرد و عدم راحتی یا راحتی لباس کودکان در فعالیت آنها بسیار مؤثر است. دوران شیرین کودکی برای خردسالان همواره سرشار از تحرک و فعالیت است برای کودکان تفاوتی ندارد که در یک روز گرم تابستانی هستند یا در سرمای طاقتفرسای زمستانی، آنها همواره میخواهند بازی کنند و جنبوجوش داشته باشند بسیاری از محققان و روانشناسان حوزه کودک، معتقدند که نباید جلوی فعالیتهای کودکان را گرفت و برعکس باید بستر را برای فعالیت و بازی آنها فراهم کرد. جنبوجوش و بازی در کودکان ایجاد خلاقیت میکند. نکته مهمی که باید در نظر بگیرید، رشد با سرعت بالای نوزادان است و به همین دلیل سعی کنید حداقل یک سایز بالاتر از سایز فعلی نوزاد تهیه کنید.