نکاتی که هنگام خرید لباس باید بدانید تا پشیمان نشوید!

اگرچه پاییز به اندازه زمستان سرد نیست، اما ممکن است نسیم ملایم بیاید و وضعیت هوا را سرد کند. در نکات خرید لباس زنانه بافت، همیشه به این موضوع تأکید می شود که نوع و رنگ بافت مدنظر خود را متناسب با محیط استفاده و ویژگی های بدنتان انتخاب کنید. در کل اگر میخواهید لباسی را خریداری کنید به دوخت آن نگاه ویژه ای داشته باشید و سعی کنید با دو دست به آرامی روی دوخت های لباس بکشید و در صورتی که این حس به شما دست داد که احتمال باز شدن یا شلی مشاهده کردید از خرید آن خودداری کنید. در انتخاب لباس قطعا جنس نخ از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید به این نکته هم توجه کنید که اگر جنس نخ بد باشد، در صورت انجام یک حرکت کششی، زرتی لباس شما پاره می شود و به نوعی غیر قابل استفاده می باشد؛ پس برای انتخاب لباس به جنس نخ هم توجه کنید و چند ثانیه ای، پارچه لباس را لمس نمایید و ببینید آیا این جنس می تواند برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار بگیرد یا خیر؟

یعنی نه دیگه خیلی خیلی بزرگ باشه نه دیگه خیلی کوچیک و رنگ دکمه با رنگ لباس شما متناسب باشد. خیلی از ست ها به صورت یکرنگ هستند یعنی سوییشرت و شلوار دقیقا رنگ هم و یکسری دیگر به صورت تیره و روشن وجود دارند اما معنای واقعی ست هم رنگ بودن است. برای افرادی که به کیفیت پارچه و طراحی در زمان خرید لباس اهمیت می دهند، همیشه انتخاب های متعددی وجود دارد. میتوان تنها با یک معیار مثلا زیبایی یا قیمت لباس آن را انتخاب کرد یا آن که به مجموعهای از معیارها مانند کیفیت پارچه، کیفیت دوخت، متناسب و اندازه بودن لباس، مدل، قیمت و … پارچه، اندازه لباس و راحتی را در هنگام خرید لباس ورزشی مردانه، مدنظر قرار دهید.

تمام درز های لباس خود را چک نمایید و درز های لباس را بررسی کنید و ببینید که آیا کامل و به درستی دوخته شده است یا خیر یا اینکه ممکن است طراح لباس، درز های لباس را بد دوخته باشد و باعث شود که قسمتی از لباس چروک جلوه دهد. این به آن معناست که طراح لباس به کیفیت لباس اهمیت ویژه ای داده است و تصور کرده که این لباس برای مدت زمان طولانی قابل استفاده خواهد بود. اگر دوخت و نقش های لباس با هم هماهنگ نباشد از همینجا میشه فهمید که دقتی در دوخت لباس از سمت طراح نبوده و یک جورایی میشه گفت که لباس کیفیت بالایی ندارد و باید از خرید آن اجتناب کرد.

همچنین جای دکمه ها رو هم بازبینی کنید که چیزی از قلم نیوفتاده باشد و دکمه ها از کیفیت خوبی برخوردار باشند. وقتی قصد خرید لباس نو برای خود دارید به یکسان بودن رنگ ها هم دقت کنید و ببینید که آیا در بعضی از قسمت ها، تفاوت رنگ حس می شود یا نه؟ حتی در برخی موارد، علاوه بر دکمه، نخ هایی همراه لباس دیده شده که شما میتوانید لباس خود را درست نمایید که این مورد هم یکی از نشانه ی باکیفیت بودن لباس می باشد. می تواند انتخاب بجایی برای لباس های شما باشد. در بعضی از لباس ها شاید دیده باشید که حتی چندین بار درز های آن دوخته شده است که نشان از با کیفیت بودن لباس می باشد. اما زمان آن رسیده که شما بدانید که چه لباسی با کیفیت است. در کل توصیه من به شما این است حتما حتما قبل از اینکه لباس خود را خریداری نمایید، یکبار آن را پُرو کنید تا اگر کم و کاستی در آن وجود داشت، در همان ابتدا مشخص باشد.