طراحی و بافت رویه کفش المهدی گلستان؛ آدرس، تلفن، ساعت کاری، تصاویر و نظرات کاربران

چندصباحی است که کار و بار روستاییان استان جلوهای از جهش تولید و موتور محرک اقتصاد کشور شده؛ درست در بحبوحه کمبود منابع آبی و هیاهوی زندگی شهری که این روزها سرخط اخبار است، زندگی در روستا به فرصت بدل شده است. وسیله نگه داری چرم معمولا واکس است که یک محصول شیمیایی است. رویه چرم به پا امکان نفس کشیدن میدهد ولی سنگینتر نیز هستند به همین دلیل معمولا از آنها در کفشهای ورزشی استفاده نمیشود. کفشهای با رویه میکروفیبر نیز مانند رویههای پارچهای سبک هستند و پاها امکان نفس کشیدن در آنها را دارد. این ماده فوم مانند هستند و قابلیت ارتجاعی بالایی دارند. پارجهها انواع مختلفی دارند و از موادسازنده طبیعی و مصنوعی ساختهشدهاند. در این قسمت به بررسی مواد مختلفی که بهعنوان رویه کفش به کار میرود میپردازیم. باتوجه به پیشرفت تکنولوژی، ممکن است مواد مختلفی در تولید رویه به کار رود.

پلی اورتان نوعی پلیمر است که از مواد ارگانیکی ساختهشدهاست. بدون تردید اصل اقتصادی ساده کاهش قیمت تمام شده محصولات، رونق را دوباره به روستاها برمیگرداند، رونقی که کمکم با آب میرفت و حسرت گذشته را در درون انسانها پررنگ میکرد. حسرتی که «جعفر ابراهیمی» در آن شعر یاد میکند به مزارع و درختان یکدست سبز با آن هوای پاک و اکسیژن ناب بازمیگیرد و حسرت این روزها به خاطر کارگاههای تولیدی رنگارنگ و واحدهای صنعتی سرپاست. خبرگزاری فارس- همدان؛ هرچند سالهاست که در کتاب فارسی اول دبستان خبری از آن شعر زیبا و باصفای «خوشا به حالت ای روستایی» نیست، اما این شعر همچنان پابرجاست و آه حسرت را از نهاد شهرنشینان بلند میکند، اگرچه امروز جنس آن دگرگون شده است.

روستاهای دور و نزدیک علاوه بر حال و هوای «خوشا به حالت ای روستایی» ایجاد شغل و توسعه تولید را بر داشتههایشان اضافه کردند و پرچم تولید داخل از کیف و جوراب و لباس تا کفش و قبضه بازارهای صادراتی را برافراشتند. وقتي شما کفش پاشنه بلند می پوشيد، کمر برای جبران فشار وارد شده به پاها، قوس زيادي به خود مي گيرد و از حالت طبيعي خارج مي شود. اگر کفش شما تنگ باشد کنارههای کفش به انگشت کوچک پا فشار وارد خواهند کرد. اما در کفش و کتانی ورزشی حساسیت مواد استفاده شده در رویه چندین برابر خواهد شد چرا که میزان مقاومت، نرمی و سبکی آن تاثیر زیادی بر انجام حرکات ورزشی شما دارد. از تاثیر تکنولوژی و فناوری در صنعت کفش میتوان به رویه بافتنی کفش اشاره کرد.

ینگیقلعه یکی از هزاران روستایی است که ناقوس اشتغال پایدار را به صدا درآورده تا جایی که میتوان گفت بیکاری در این روستا وجود ندارد، بدون شک احداث یک واحد تولیدی آن هم با جذب بازارهای صادراتی بر رونق و توسعه این روستا افزوده و چراغ راهی برای دیگر مناطق روستایی شده است. ینگیقلعه، روستایی با ۳۸۰ نفر جمعیت و ۱۲۰ خانوار از توابع شهرستان رزن یکی از همین روستاهاست، دو سالی میشود که در این منطقه یک واحد تولیدی برای جوانان روستا مأمن آرامش شده است. قسمت کنار پاشنه کفش را از دو طرف به داخل فشار دهید و مطمئن شوید که به اندازه کافی محکم است و به آسانی تغییر شکل نمیدهد.