صرفا برای رفع نیاز لباس نخرید

در بازار ها به کالا های دست دوم، محصولات ریفر یا ریفربیشد (refurbished ) که محصولاتی هستند که به دلایلی دوباره به خط تولید یا به فروشگاه و دست فروشنده باز می گردد و غیره نیز استوک می گویند. حتی اگر ژاکتی به نظر می رسد و شما اینطور احساس می کنید که پشمی است، باز هم ممکن است اینطور نباشد و فقط شبیه آن به نظر برسد. هنگام خرید لباس زنانه به ویژه خرید مانتو، شلوار و سایر اقلام ابتدا اطمینان حاصل کنید که وقت خود را صرف در نظر گرفتن اندازه می کنید. پوشیدن تی شرت زنانه را به مواقعی اختصاص دهید که رسمیت برایتان هیچ اهمیتی نداشته باشد. این قاعده تنها در صورتی درست از آب درمیآید که لباس یک سایز بزرگتر باشد یا تنها در بعضی بخشها، مثل روی شکم، پارچهای آزاد داشته باشد.

همچنین این لباسها معمولا روی لباسهای دیگر پوشیده میشوند. همچنین یکی دیگر از مشکلات اصلی لباس هایی که برند اورجینال هستند، قیمت بالا و غیر منطقی این دسته از لباس ها است. تا حد امکان سعی کنید از برند فیک استفاده نکنید! در صورتی که استایل مختص به خود را ندارید، تا زمان پیدا کردن استایل مختص به خود، سعی کنید استایل های کلاسیک را دنبال کنید. در صورتی که تجربه زیادی را در انتخاب لباس مردانه ندارید سعی کنید از تیشرت ها و پیراهن های ساده، تک رنگ و یک دست استفاده کنید. بهخصوص زمانی که کودک شما بهتازگی رفتن به سرویس بهداشتی را یاد گرفته، باید شلوار راحتی به پا داشته باشد که بدون نیاز به کمک بتوان آن را از پای خود دربیاورد.

برای اینکه بدانید لباس شما پارچه با کیفیتی دارد که با هر نشست و برخاستی چروک نمیشود، موقع خرید، قسمتی از پارچه آن را بپیچانید و فشار دهید. هنگام خرید لباس ، باید مراسمی را که در آن حضور خواهید داشت در نظر بگیرید. وقتی پای خرید لباس زنانه وسط میآید، بهترین کار این است که به سایز خودتان وفادار بمانید. ارائه یک راهنما برای خرید لباس زنانه و یا حتی مردانه کار مشکلی است و مشکل بودن آن نیز به دلیل سلایق متفاوت هر یک از افراد با یکدیگر است. فراموش نکنید که پیراهنهایی با یقه باز، توجه افراد را به سمت گردن شما می کشد و دیگر زیبایی پاها جلب توجهی نمی کند پس مراقب باشید که اشتباه نکنید. اگر رنگ بخشی از کیف یا کفشی که قصد خریدش را دارید، پر رنگتر یا کم رنگتر از سایر بخشهاست یا نقطههای پر رنگی دارد، در حال خرید جنس بی کیفیتی هستید؛ پس بلافاصله از آن دور شوید.

دقت کنید، زمانی که لباس مجلسی بلند خود را برای کوتاه کردن نزد خیاط می برید، حتماً کفشی که می خواهید با آن لباس بپوشید را هم ببرید، تا اندازه گیری بلندی آن دقیق تر انجام شود. البته این مورد مزایا و معایب خود را دارد. اندازه لباسزیر بسیار اهمیت دارد. البته این نکته را در ذهن داشته باشید که رنگ های روشن بسیار زودتر لکه و کثیفی را به خود جذب می کنند و نیاز به مراقبت و نگه داری بیشتری دارند. چراکه جنس این لباسها باید بهگونهای باشد که نوزاد و کودک را بهخوبی در برابر باد محافظت کند. اگرچه در نقاط مختلف ایران ممکن است که شرایط آب و هوایی تا حدی متفاوت باشد، اما به طور کلی می توان گفت که دمای این فصل بین 30 تا 40 درجه در نوسان است، و به طور تقریبی همه روزهای این فصل آفتابی هستند.در چنین شرایط آب و هوایی نیاز است که رنگ روشن را نسبت به رنگ های تیره در اولویت بیشتری قرار دهید.