رویه کفش – باشماق مواد اولیه کفش چیست؟

در انواع مدلهای مختلف کفشها، از جنسهای متنوعی در رویه استفاده میشود. پیدا کردن کفش ورزشی مناسب در میان مدلهای متنوعی که در فروشگاهها میبینید آسان نیست. اگر رویه کفش به پای شما فشار میآورد قبل از امتحان کردن سایزهای دیگر کفش، از محکم بسته نشدن بندهای کفش اطمینان پیدا کنید. شما باید از انحنای کف پای خود کاملا اطلاع داشته باشید و با توجه به آن اقدام به خرید کفش ورزشی بکنید. برخی از افراد عادی و یا حتی ورزشکاران هنگام خرید کفش ورزشی تنها جنبه های زیبایی را در نظر میگیرند و دوست دارند انتخابشان مطابق با مد نیز باشد. در بعضی افراد کف پا انحنای بیشتری دارد و در برخی افراد این انحنا کمتر است. علیرغم اینکه، بعضی جنسها مثل چرم به مرور زمان جا باز میکند، تنگ بودن زیاد باعث آسیب رسیدن به پا و سختی هنگام راه رفتن میشود.

حتما شما نیز هنگام انتخاب و بررسی کفشها و کتانیهای موجود در فروشگاه کیش اوتلت به مواردی برخورده اید که در ساخت رویه از جنس مش یا توری استفاده شده است با ما همراه باشید تا رویه مش کفش کتانی را بیشتر بشناسیم و با این فناوری جذاب بکار رفته در بعضی کفشها و مزایا و معایب آن بیشتر آشنا شویم . برای اطمینان از داشتن اوقات خوب و دلچسب هنگام پیاده روی باید کفشی را انتخاب کنید که تمام اجزای آن از پاشنه گرفته تا پنجه و رویه، کاملا راحت باشد. کفشی بیماران دیابتی، کفش راحتی است که فشار زیادی بر پاشنه و کمر وارد نکند و کفی منعطفی داشته باشد. اگر کفش شما تنگ باشد کنارههای کفش به انگشت کوچک پا فشار وارد خواهند کرد. اگر به مدت طولانی و به طور مداوم پیادهروی میکنید، کفش ساقدار انتخاب کنید تا به پاهایتان فشار وارد نشود. پس بهتر است هنگام خرید کفش ورزشی یک برند خاص را ملاک انتخاب خود قرار ندهید.

برای مثال ممکن است کفش سایز ۸ برند نایک با کفش سایز ۸ برند نیو بالانس کاملا تفاوت داشته باشد. اگر کفش خیلی کوچک است، اندازه بزرگتر آن را امتحان کنید، حتی اگر سایز آن بزرگتر از آنی باشد که بهطورمعمول میپوشید. متناسب بودن سایز کفش پیاده روی، بدون شک یکی از موارد مهم هنگام پیاده روی خواهد بود ،هنگام پیاده روی حجم پای شما هم از نظر طولی و هم عرضی (حدود 1 سانتی متر) افزایش خواهد یافت، بنابراین وجود فضای کافی در قسمت پنجه ی پا بسیار مهم است، به نحوی که حدود 1 سانتی متر بین انگشتان پای شما و سر کفش فاصله وجود داشته باشد و عرض کفش پیاده روی نیز امکان حرکت آزادانه ی انگاشتانتان را به شما بدهد. بنابراین کفش ورزشی مناسب برای کف پای صاف با کفش ورزشی مناسب برای یک فرد عادی متفاوت خواهد بود.

پای شما باید حدود ۶ میلیمتر فضا از لبههای کفش داشته باشد. از آنجایی که معمولا یک پا کمی بزرگتر از پای دیگر است، کفش پیاده روی خود را متناسب با اندازه پای بزرگتر خود انتخاب کنید. کف آن محکم و ثابت است، ولی در عین حال کمی احساس رطوبت نیز میکنید. همچنین کف داخلی کفش پیاده روی باید حاوی لایه ای مناسب برای حفظ قوس پا و جذب ضربه باشد. اگر به کف پای خود نگاهی بیاندازید متوجه منحنی رو به بالا در وسط کف پا میشوید که اصطلاحاً به آن قوس کف پا گفته میشود. میشود گفت بهترین نوع جنس رویه چرم است. کفش ورزشی مناسب پیاده روی کفشی است که کاملا از پا محافظت کند و انعطاف بالایی داشته باشد. کفش اندازه کفشی است که هنگامی که شما ایستادهاید میان نوک بزرگترین انگشت پا و انتهای کفش حداقل یک سانتی متر فاصله وجود داشته باشد و شما قادر باشید انگشتان پای خود را آزادانه تکان دهید.