راهنمای خرید کفش استاندارد

داشتن کفی میانی که بین کفی داخلی کفش و زیره کفش قرارگرفته و از ضربههای شدید به پا جلوگیری میکند. با افزایش متعدد مراکز تولیدی کفش های های کپی امروزه به بدون داشتن دانش و تجربیات شخصی شاید به سختی بتوان جنس رویه اصلی از غیر اصلی را تشخیص داد. تشخیص جنس رویه علاوه بر دانش نیاز به مشورت با دیگران و تجربیات شخصی دارد. اینکه چگونه چرم اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ بهپا (به انگلیسی Behpa) یک شرکت تولیدی کفش ایرانی است که در زمینه تولید انواع کفش چرم مردانه فعالیت میکند. باتوجه به پیشرفت تکنولوژی، ممکن است مواد مختلفی در تولید رویه به کار رود. استفاده از کفشهایی که با مواد طبیعی تولیدشدهاند، برای محیطزیست ضرری ندارد. ارتفاع مناسب برای پاشنه کفش حدود 3 سانتیمتر برای خانمها و حدود 2 سانتیمتر برای آقایان است.

مطمئناً، هر وقت سبک مناسب کفش را تعیین کردید، باید مطمئن شوید که با آنچه میخواهید بپوشید مناسب است. و در کنار زبانه و بند کفش برای تغییر فضای داخلی کفش است. زبانه کفش به همراه بند، اجازه تنگ و گشاد شدن فضای داخلی کفش را به پا میدهد و به راحتتر پا کردن کفش کمک میکند. کفشها از نظر ظاهری و نحوه محکم شدن در پا، به انواع بندی، سگک دار و بیبند تقسیم کرد. شکل ظاهری و استحکام این قسمت، مقاومت و شکل کفش را تحت تاثیر قرار میدهد. در بعضی از کفشها محافظی پارچهای یا ابری نیز در این قسمت قرار میدهند. کفشها از قسمتهای مختلفی شامل: رویه، زیره، کفی، پاشنه و… این دسته از کفشها معمولا راحت و سبک هستند، همچنین حالتی کاملا نرم و انعطاف پذیر دارند. این ماده بسیار سفت هستند و معمولا هنگام بهکار رفتن آن در رویه کفش موادی به آن اضافه میشود که به نرمی بیشتر آن کمک میکند.

در ساخت کفش های پیاده روی بیشتر از مواد مصنوعی استفاده می شود.رویه کفش هایی که از منسوجات و پارچه ساخته می شود معمولا علاوه بر دوام بالا، وزن سبک و قدرت تهویه بالایی نیز دارند که خرید کفش پیاده روی با این نوع رویه یکی از بهترین گزینه ها می باشد. اما به دلیل سختی آن بهتر است که در ترکیب با مواد دیگر مورد استفاده قرار گیرد. در کفش های غیر از ورزشی بهترین رویه کفش ، رویه کفش چرمی میباشد که از پوست حیوانات مثل گاو ، گوسفند و بز استفاده میشود و در ایران بشتر رویه های کفش چرمی از پوست گاو استفاده میشود که از نظر ضخامت و مقاومت بهتر از پوست دیگر حیوانات می باشد .

در حال حاضر مشهورترین مواد برای رویه چرم، برزنت و جیر هستند؛ اما در کفش و کتانی ورزشی حساسیت مواد استفادهشده در رویه چندین برابر میشود چراکه میزان مقاومت، نرمی و سبکی آن تأثیر زیادی بر فعالیت ورزشی شما دارد. پلی اورتان نوعی پلیمر است که از مواد ارگانیکی ساختهشدهاست. در این قسمت به بررسی مواد مختلفی که بهعنوان رویه کفش به کار میرود میپردازیم. سوراخهای عبور بند مدلهای مختلفی دارند که در زیبایی کفش موثر هستند. با چه موادی برای رویه کفش! وی در ادامه به احیای بازارچههای محلی کوچک و حتی نانوایی در این روستا میپردازد و عنوان میکند: رفت و آمدها رونق هر چه بیشتر منطقه را پدید میآورند و این موضوع یعنی سرزندگی و تکاپو در روستاها. اگر ما بدانیم که پاهای ما در چه شرایطی! این رویکرد باز است که تاکنون ما را در سفر STRUNG راهنمایی کرده است و ما معتقدیم که این همان روش است که در راه پیش رو به ما کمک خواهد کرد.