راهنمای خرید کفش استاندارد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، رئیس کمیسیون آمار جامعه صنعت کفش ایران با بیان اینکه عراق به تنهایی سهم ۵۶ درصدی صادرات ایران را دارد، گفت: اما نوسانات قیمت ارز و افزایش قیمت تمام شده داخلی باعث شده در بازار۳۷۴ میلیون دلاری عراق، سهم ایران از ۲۵ درصد در سال ۲۰۱۳ به حدود ۱۵.۷ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کند، اما سهم کشور چین در بازار عراق در همین دوره از ۲۵ درصد به ۵۱ درصد افزایش پیدا کرد. ایران اکونومیست- رئیس کمیسیون آمار جامعه صنعت کفش ایران با بیان اینکه عراق به تنهایی سهم ۵۶ درصدی صادرات ایران را دارد، گفت: اما نوسانات قیمت ارز و افزایش قیمت تمام شده داخلی باعث شده در بازار۳۷۴ میلیون دلاری عراق، سهم ایران از ۲۵ درصد در سال ۲۰۱۳ به حدود ۱۵.۷ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کند، اما سهم کشور چین در بازار عراق در همین دوره از ۲۵ درصد به ۵۱ درصد افزایش پیدا کرد.

در مقايسه با کفش های پاشنه کوتاه، کفشی با پاشنهای حدود 2/5 سانتي متر 22 درصد، کفشي با پاشنه 5 سانتي متر 57 درصد و کفشی که پاشنه 8 سانتي متري دارد 76 درصد به ديسکهاي بين مهرهاي و زانو بيشتر فشار وارد مي کند. بهعنوانمثال، اگر یک جفت کفش دارید که دارای چندین رنگ روشن و پررنگ است، میتوانید بقیه لباس خود را با یک رنگ از رنگهای کفش خود، هماهنگ انتخاب کنید. بقیه گل میخها ثابتاند. داشتن کفش مناسب برای کوهنوردی و طبیعت گردی یکی از مهم ترین ملزومات این گونه سفرهاست. تا قبل از این جنس بیشتر رویه های کفش های طبیعت گردی از جنس چرم بود اما با ورود ترکیبات جدید شیمیایی و پتروشیمی به صنعت کفش، جنس رویه ها نیز متحول شد و انواع سبک و ضد آب آن به کار برندهای معتبر تولید کفش آمد.

به گزارش «تابناک»، علی لشکری در گفتوگو با ایسنا، از صادرات ۱۰۵ میلیون دلاری انواع کفش در سال گذشته خبر داد و گفت که صادرات کفش در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸ حدود ۳۶.۶ درصد به لحاظ ارزشی و ۲۹ درصد به لحاظ وزنی افزایش داشته است. علی لشکری از صادرات ۱۰۵ میلیون دلاری انواع کفش در سال گذشته خبر داد و گفت که صادرات کفش در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸ حدود ۳۶.۶ درصد به لحاظ ارزشی و ۲۹ درصد به لحاظ وزنی افزایش داشته است. همچنین به گفته وی در این دوره متوسط قیمت صادرات کفش ۵.۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: بر اساس مصوبه سال 96 و 97 و لحاظ شرایط کشور حتی کالای همراه مسافر هم محدود شد. وی افزود: با هم فکری با انجمن ها و تشکلهای صنعت چرم ،مدلی برای تامین موداد اولیه مورد نیاز این صنعت تدوین می شود. معاون طرح و برنامه گفت: مشکلات مرتبط با کاهش کشتار دام در سال گذشته تاثیر مستقیمی بر صنعت چرم گذاشت که باید زمینه واردات مواد اولیه آن را فراهم نماییم. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ناصر خرمالی مدیر گمرک، توسعه صادرات و ارزش افزوده مناطق آزاد گفت: براساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری و صنعتی ورود هر گونه کالا به استثنای کالای ممنوعه شرعی با پرداخت عوارض مربوطه به محدوده این مناطق بلامانع است اما از سال 96 به لحاظ شرایط خاص و حمایت از تولید داخل کمیتهای تشکیل شد تا اجازه قانونی واردات محدود شود.