راهنمای خرید لباس بچه گانه، دخترانه و پسرانه + نکات طلایی

در این حالت، دیگر احتمال پس دادن مواد دفعی نوزاد شما از پوشک بسیار کم خواهد شد. در فصل سرد زمستان، به خصوص برای زیر لباسهای گرم، پوشاندن بلوز و شلوار راحتی به نوزاد در منزل لازم است. برای مثال برای انتخاب لباس سر کار باید به راحتی آن توجه کنید. علاوه بر لباسهای مشترکی که در بالا ذکر شد، لباسهای اختصاصی نیز برای نوزادان دختر و پسر به خصوص با توجه به تفاوت رنگها وجود دارد. اصولا ظاهر و نحوه لباس پوشیدن نوزادان مسئله مهمی به نظر نمیرسد، زیرا آنها بیشتر وقت خود را در خانه و در خواب میگذرانند. بهتر است تعداد زیادی لباس از این سایز بخرید، زیرا نوزاد شما در سنی است که شروع به خوردن غذاهای جامد و کمکی، خزیدن و کاوش در خانه میکند و طبیعتا تعداد زیادی لباس کثیف و پاره میکند.

واقعا چه سایز لباسی برای هر دوره سنی نوزاد شما مناسب است؟ اگرچه نوزادان بسیار سریع رشد میکنند، اما پوشاندن راحتترین لباس به تن آنها در هر سنی هنوز هم باید برای شما مهم باشد. اگرچه قرار دادن نوزادان کوچک در شلوار جین، تیشرت یا سایر لباسهای بزرگسال بسیار جالب است، اما به سرعت متوجه میشوید که برای نوزاد ناراحتکننده است. در فصول گرم نیز به تنهایی یک دست لباس عالی برای حفظ دمای طبیعی بدن نوزاد است. به همین دلیل، توصیه میشود که تهیه برخی از ستهای لباس برای هنگام تولد و خرید لباسهای دیگر در اندازههای بزرگتر، برای نوزادان سه ماهه یا بیشتر، به روزهای بعد از تولد موکول شود.

معمولا سر نوزادان تازه متولد شده بدون مو یا کم مو است و یک کلاه نخی یا بافت مطمئناً میتواند از سر آسیبپذیر آنها محافظت کند. امااین نکته را توجه داشته باشید که، رکابی زیر دکمهدار نسبت به رکابی عادی بهتر است زیرا میتواند پوشک نوزاد را محکم نگه دارد و از جابه جا شدن آن، مخصوصا از زمان 6 ماهگی به بعد که تحرک نوزاد بیشتر میشود، جلوگیری کند. توجه داشته باشید که حتی مارک های محلی جدیدترین و جدیدترین محصولات را با ارزش بهتر ارائه می دهند. در دنیای مجازی و واقعی با افراد خوش تیپ و خوش لباس تعامل داشته باشید. همیشه سعی کنید لباسهای نوزاد خود را نیم سایز بزرگتر از سایز واقعی او خریداری کنید. اگر بسیاری از نظرات واقعی را برای تصمیم گیری پیدا نکردید. اگر قصد استفاده از پوشکهای پارچه ای را دارید، ترجیحا نوعی از جنس کتان معمولی بخرید؛ زیرا تنگ بودن لباسهای زیر و راحتی نوزاد میتواند باعث شود که رطوبت از پوشک به داخل لباس برسد.

معمولا این لباسها از جنس پنبه یا تریکو هستند و به همین دلیل خیلی نرم و راحتاند و به پوست نوزاد آسیبی نمیرسانند. میتوانید برای راحتی بیشتر نوزاد خود، از بادیهای آستین کوتاه در تابستان و بادیهای آستین بلند در زمستان استفاده کنید. چرا که شما میتوانید به عنوان لباس راحتی تک از آنها استفاده کنید. نوع پارچه لباسها را بررسی کنید و مطمئن شوید که برای پوست حساس نوزاد شما مناسب هستند. بعید به نظر میرسد که یک نوزاد کامل به این سایز لباس احتیاج داشته باشد. هر تکه از لباس که کامل به آن دوخته نشده باشد، خطرناک بهحساب میآید.