راهنمای خرید انواع لباس زنانه

یکسری از لباس های ورزشی برندهای اروپایی هستند که کیفیت بسیار بالایی دارند و به دلیل اینکه بدون واسطه وارد کشور میشوند قیمت آن ها نیز مناسب است این لباس ها هم مناسب ورزشکاران است و هم مناسب برای فروشندگان. همیشه درکنار لباسهای معمولی و با قیمت مناسب، لباسهایی که توسط شرکتهای مشهوری طراحی و تولید میشوند و طبیعتا کیفیت و قیمت بالایی دارند، مورد توجه صنف خاصی از خانوادهها بوده است. این نکته از اصلی ترین نکات جهت خرید شومیز به شمار می رود که حتما باید مورد توجه قرار گیرد. از دیگر نکات حائز اهمیت در خرید لباس و شلوار توجه به رنگ آن هاست. در تمدنهای دور نیز به لباس زیر زنان تکهای دیگر اضافه شد که جهت بستن و سفت نگاهداشتن سینه بوده است. بهعنوان مثال ممکن است شرایط شما بهگونهای باشد که احتمال بدهید ۲ یا ۳ ماه بعد آنقدر زمان یا انرژی نخواهید داشت که برای خرید لباس بارداری اقدام کنید یا حتی حدس بزنید تا آن زمان لباسها افزایش قیمت قابلتوجهی نسبت به حال دارند؛ در این موقعیت شاید بهتر باشد در اولین فرصت حداقل یک دست لباس حاملگی کامل شامل مانتو، شلوار، تیشرت، لباس زیر یا حتی کفش تهیه کنید.

اگر اندازه گرفتن برایتان مشکل است، میتوانید از یکی از لباسهای متناسبتان استفاده کنید. البته تغییر اندام تمامی مادران باردار به یک اندازه نیست. حتی اگر لباس عروس رؤیایی خود را با قیمت مناسب پیدا کنید، شاید اندازه آن متناسب با اندام شما نباشد. در خصوص تعیین جنس لباس کاری باید به فصلی که قرار است در آن از لباستان استفاده کنید، توجه نمایید. موارد زیادی وجود دارد که هنگام انتخاب لباس مجلسی باید مدنظر قرار دهید. اگر دوست ندارید برجستگی شکمتان خود را زیاد نشان دهد، بهتر است از مانتوها و ماکسیهای بلندی استفاده کنید که کمرشان بالای شکمتان قرار میگیرند.

برای انتخاب جنس لباس حاملگی حتماً به تغییرات آبوهوا دقت کنید. کفشها بیش از سایر لباس ها و پوشش ها در راحتی، شادابی و سلامت شما موثرند. لباس زیر تنها یک جامه کوچک که در زیر لباسهایمان پوشیده میشود نیست. لباسهای بارداری سایز مخصوص خود را دارند و چنانچه لباس بارداریای که قصد خرید آن را دارید سایزبندی استانداردی داشته باشد، معمولاً سایز آن همان سایزیست که پیش از بارداری داشتید یا حداکثر یک سایز از آن بزرگتر یا کوچکتر است. اگر پیش از بارداری لباسهای لارج یا L میپوشیدید، معمولاً هنگام انتخاب لباس بارداری هم باید لباسهای بارداری لارج را انتخاب کنید. معمولاً بعد از گذشت حدود ۱۲ هفته از آغاز بارداری لباسهای همیشگی برایتان تنگ میشوند، دکمههای پایین لباسها و دکمهها یا زیپ شلوارها بهسختی بسته میشوند و هنگام پوشیدن لباسهای کشی برآمدگی شکم بهوضوح خود را نشان میدهد.

شروع بارداری به معنی آغاز محدودیت در انتخاب لباسهای شیک و اسپرت و اجبار بهتنکردن لباسهای گشاد و بدقواره نیست. علاوه بر این در فصل سرد سال که باید شکم، پهلوها و کمر نوزاد را گرم نگهدارید، بسیار کاربردی خواهند بود. کمربندهای تنگ، انواع آویز پارچهای یا پلاستیکی، الیاف مصنوعی، دکمههای سست و بندها میتوانند خطر خفگی برای نوزاد داشته باشند. لباس بچه گانه باید از الیاف طبیعی و نرم درست شود تا پوست فرشته کوچکتان را آزار ندهد،الیاف مصنوعی پوست کودک را اذیت کرده و ممکن است برای نوزاد حساسیت ایجاد کند. دقت داشته باشید که خودداری از پوشیدن لباسهای تنگ تنها برای راحتی خودتان نیست، بلکه این کار تأثیر مستقیم بر رشد و سلامت جنین دارد و همین اثرگذاریِ نوع پوشش در زمان بارداریست که انتخاب درست لباس حاملگی را به موضوعی بااهمیت تبدیل میکند. درست در همین روزهاست که متوجه نفخ دائمی میشوید و اضافهوزنتان را حتی بدون استفاده از ترازو حس میکنید.