اهمیت جنس رویه کفش های ورزشی

اما کفش چرم، قیمت بالایی دارد، برای همه کار مناسب نیست و صرفاً بهتر است برای برنامهها و مهمانیهای رسمی از کفش چرم استفاده کرد. مردم راه هایی را برای اصل بودن یا نبودن چرم امتحان می کردند یکی فندک زیر چرم می گذاشت و دیگری تلاش می کرد با معیارهای حرفه ای تری اصل یا غیر اصل بودن چرم را تشخیص دهد.در صنعت تولید کفش های ورزشی به ویژه کفش های سالنی چرم نقش اصلی را در ساخت قسمت رویه کفش دارد و اولین انتخاب برای خرید کفش سالنی انتخاب این مدل از کفش ها می باشد.اما برای تشخیص اصل بودن چرم رویه هیچ گاه از روش های سنتی استفاده نکنید چرا که ممکن است علاوه بر چرم ماده ای دیگر در ساخت رویه کفش به کاربرده شده باشد.

برای کسانی که عاشق کیفیت کفش هستند، کفش چرم انتخاب ایده آل است. عده ای رنگ روشن را نمی پسندند هرچند جنس کفش بهترین وایده آل ترین باشند یا عده ای دیگر جنس برایشان مهم است و در انتخاب رنگ وسواس به خرج نمی دهند.افرادی کفش را دست می گیرند و سبک، سنگین می کنند و در نهایت آن را انتخاب می کنند. این جنس هایی که برای کفش ورزشی ذکر کردیم به دلیل این است که در حین انجام حرکات ورزشی پا های افراد در وضعیت راحتی قرار بگیرد و محیط تنفس و رفت و آمد هوا در اطراف پا وجود داشته باشد .

این مسئله مخصوص کفش های ورزشی نیست. قسمت مرکزی، روی پا و جلوی کفش توسط ومپ پوشش داده میشود. همانطور که از نام آن پیداست رویه به قسمتی گفته میشود که قسمت رویی و انگشتان پا، کنارهها و بخش پشتی پاشنه را پوشش داده و از پا محافظت میکند. کوارتر برای پوشش دادن کناره ها و پشت پا استفاده می شود، از اینرو کوارتر پشت پاشنه کفش با ضخامت بالا در نظر گرفته می شود تا شکل ظاهری آن تغییری نکند و استحکام آن زیاد شود. اين يكي از مهمترين عوامل حفظ زيبايی ظاهر كفش و نيز بالارفتن مدت زمان عمر كفش مي باشد كه متاسفانه در كشورهای جهان سوم بدليل پايين بودن سطح درآمد جامعه چنين كارهايی عملا غيرممكن می باشد.

مورد فوق يك مورد پزشكي نيز مي باشد و افراد مبتلا به ديابت حتما بايد اين مورد را رعايت كنند و اجازه ندهند تا خشكی و يا به اصطلاح تازگی اوليه كفش به پاي آنها صدمه بزند. وجود این پلاستیک هلالی شکل (به اصطلاح فنجانی) استایل منحصر به فردی به این کفش اسپرت دخترانه و پسرانه بخشیده است. برای راحت پوشیده شدن کفش قسمت پشتی بعضی از کفش ها به صورت تکه پارچه ای کار می شود . برای خرید کردن یک کفش لازم است که از این دسته بندی ها با خبر باشید و بر طبق نیاز خود در پی کفش مناسب باشید. این ماده عایق گرما است و دمای پا را در درجه حرارتهای مختلف تنظیم میکند.