اهمیت جنس رویه کفش های ورزشی

خوشبختانه، چند نکته وجود دارد که میتواند انتخاب کفش مناسب را با توجه به ویژگی های کفش مناسب آسان کند! عده ای رنگ روشن را نمی پسندند هرچند جنس کفش بهترین وایده آل ترین باشند یا عده ای دیگر جنس برایشان مهم است و در انتخاب رنگ وسواس به خرج نمی دهند.افرادی کفش را دست می گیرند و سبک، سنگین می کنند و در نهایت آن را انتخاب می کنند. این جنس از ماده میتواند به طور محکم یا نرم در رویه کفشها به کار برود. این کمپانی با توجه به نوع کاربرد و برنامه های مختلف زیره های گوناگونی نیز تولید می کند. این نوع زیره بسیار سبک می باشد و به دلیل تغییر شکل در دماهای مختلف با لاستیک و TPU (پلی یورتان ترموپلاست) ترکیب می شوند تا تغییر شکل پیدا نکنند.

فوم EVA در محیط های آبی لغزنده است به همین دلیل قسمت تحتانی زیره کفش کوهنوردی که با زمین در تماس است را با لاستیک و قسمت بالایی را با EVA ترکیب می کنند. پاشنه کفش از دیگر ویژگی های کفش مناسب است که باید پهنا و ارتفاع متناسبی داشته باشد. خریدن کفش مناسب ممکن است دشوار باشد. کفی کفش در پایین فضای داخلی کفش قرار دارد که با کف پا در تماس است و از ویژگی های کفش مناسب داشتن کفی مناسب است. افتادن جسم سنگین روی کفش یا برخورد کفش با مانعی میتواند به پا اسیب وارد کند. اگر اندازه کفش درست نباشد و در بعضی نواحی مانند روی پا، پاشنه یا قوزک پا کوچک باشد، باعث بیماریهایی نظیر میخچه، اختلالات مفصلی میشود. استفاده از کفشهای غیراستاندارد در طولانیمدت باعث مشکلات زیادی نظیر تغییر شکل پاها، کمردرد و غیره خواهد شد. رویه از جنس چرم مصنوعی یا دیگر مواد شیمیایی به دلیل نداشتن منافذ تنفسی کافی باعث تعریق و درنتیجه ایجاد قارچ و بوی بد خواهد شد.

اگر ارتفاع پاشنه از این مقدار بیشتر باشد، باعث حرکت بیشازحد عضلات و افزایش سوختوساز و صرف انرژی بیشازحد خواهد شد. اگر شروع به باز شدن کند، میتواند فرم کفش را تغییر دهد. زیره کفش نباید صاف باشد چون بر روی زمینهای صاف و یا خیس لیز میخورد. شبیه کربن است اما از نخ نایلون یا پلی استر ساخته شده است. از مهمترین ویژگی های کفش مناسب داشتن اندازه متناسب با پا است. در این مطلب مثل همیشه همراه همیشگی کمد سارک باشید تا با هم ببینیم چه کفشی مناسب فوتبال است. یک کفش ایمنی استاندارد چه ویژگیهایی دارد؟ معمولا در این بخش از پارچه رویه کفش از پارچه مشبک استفاده می شود که علت آن تهویه مناسب تر هوا و کم تر عرق کردن پا است. معمولا در این قسمت از رویه کتونیهای اصل، از پارچهای مشبک مثل مِش استفاده میشود که به سبب داشتن منافذ متعدد به تهویه بهتر هوای داخل کفش کمک کرده و از تعرق پا و بو گرفتن کتانی جلوگیری میکند.

تیغه ها مثل شابلون کار میکنند و نقش هایی مشخص شده را از سفره جنس ایجاد میکنند. کوارتر معمولا برای ایجاد استحکام بیشتر، در قسمت پشت پاشنه کفش، ضخیم در نظر گرفته میشود. پشتی کفش که در پشت پاشنه قرار میگیرد باید محکم باشد. برای امتحان کردن آن باید با شست خود روی آن فشار دهید، اگر فرو نرفت، پشتی محکمی دارد. به همین دلیل میزان انحراف شست پا در خانمها 9 برابر آقایان است. ویژگی های کفش مناسب محافظت از پا در برابر ضربه و اجسام خارجی، کاهش خستگی در اثر راه رفتن طولانیمدت، تحمل وزن بدن و بسیاری مزیتهای دیگر است.