انواع رویه کفش

اشکال اساسی کفشهای کتانی و ورزشی چرم، معمولا از سایر انواع کفشها سنگینتر هستند و قیمت بالاتری دارند. اما کفش های غیرچرم که تمایل دارند ظاهر چرمی داشته باشند، از جنس پلاستیک استفاده میکنند. اکثر افراد بر این باورند که از پارچه و نخ فقط در صنعت پوشاک استفاده می شود.اما از پارچه در رویه کفش های ورزشی نیز استفاده می شود.منسوجات یا نخ شامل بافتنی و غیر بافتنی است. اگر در ساخت چرم مصنوعی از متریال و مواد با کیفیت استفاده شود دوام بسیار بالایی دارد. كف پای قوس دار: اگر نواری باریك، پنجه پا و پاشنه را به هم وصل كند احتمالاً شما كف پای قوس دار دارید و از این رو مستعد پیچ خوردگی پا هنگام راه رفتن هستید. نقش مهم پارچه رویه کفش محافظت کردن از پا است. عوامل زیادی در انتخاب و خرید کفش ورزشی نقش دارند که قسمت عمده آن به سلیقه فرد بستگی دارد.

کوارتر برای پوشش دادن کناره ها و پشت پا استفاده می شود، از اینرو کوارتر پشت پاشنه کفش با ضخامت بالا در نظر گرفته می شود تا شکل ظاهری آن تغییری نکند و استحکام آن زیاد شود. این ماده عایق گرما است و دمای پا را در درجه حرارت های مختلف تنظیم میکند. رویههایی که ترکیبی از مواد مصنوعی هستند، معمولا در صنایع تولید کفش، بسیار مورد استفاده قرار میگیرند و بازه قیمت آنها از ارزانترین کفشها، تا گرانترین انواع آنها متغیر است. همه کفشها از اجزای مختلفی تشکیل شدهاند. در این مقاله با رویههای مختلفی که در کفشهای مختلف استفاده میشود، آشنا شدیم. رویه کفشها نیز دارای قسمتهای مختلفی است.

بعضی از کفشهای ورزشی نیز برای طبیعتگردی طراحی شده و رویه آن از جنس موادی ضد آب است. اما استفاده از این ماده در بخش کوچکی از قسمتهای مختلف کفشهای ورزشی، به مقاومتر شدن آنها کمک میکند. آشنایی با هر کدام از این قسمتها به شما در انتخاب کفش مناسب کمک میکند. پی یو (PU) معمولاً در کفی کفش مورداستفاده قرار میگیرد، اما برای تولید برخی کفشها، در رویه نیز از این ماده استفاده میکنند. اما چه نکاتی را باید در مورد خرید کفش باید دقت کرد که به ترتیب آنها را بررسی میکنیم. همچنین ویژگیهای مختلف کفشهایی که دارای رویه های مختلف هستند را بررسی و مقایسه کردیم. کفشهایی که دارای رویه میکرو فیبر پلی داستر هستند، معمولاً نسبت به کفشهایی که دارای رویه با میکرو فیبرهای ابریشمی میباشند، ارزانتر به فروش میرسند.

میکرو فیبرها معمولاً نرم هستند و در پا احساس راحتی ایجاد میکنند. به دلیل این که هزینه اضافه بر گردن تولید کننده خواهد گذاشت و معمولاً هم خریداران به داشتن ساق پا توجهی نمی کنند. قسمت مرکزی، روی پا و جلوی کفش توسط ومپ پوشش داده میشود. پا های ما زمان زیادی را داخل کفش سپری می کند. به همین دلیل باید در هر حال هوای تازه به آن برسد تا از ایجاد بیماری های عفونی و بوی بد پا جلوگیری کند. چرم جیر از قسمت داخلی پوست به دست می آید و حالت پرز پرز دارد و در برابر کشیدگی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد به همین دلیل خرید کفش ورزشی از جنس چرم می تواند انتخاب ایده آلی باشد. در نتیجه انتخاب اول همه کفش چرم است.