انواع رویه کفش برای فعالیتهای مختلف

در صورت بیرون زدن چسب از زیره حالتی سفید مانند بیرون زیره باقی میماند و در صورت پایین بودن چسب، زیره به درستی به رویه کفش متصل نمی شود. کفشهایی با رویه پی یو (PU) را میتوان به صورت ضد آب طراحی کرد. این کار توسط دستگاهی تحت عنوان دستگاه بافندگی که انواع مختلفی دارد صورت می پذیرد. مزیت کفش های ساخته شده از جنس های مصنوعی این است که برای مشتری ارزان و برای سازنده مقرون به صرفه است. چرم مصنوعی برعکس چرم طبیعی بو ندارد و همچنین میل ترکیبی زیادی با رطوبت ندارد.دوام بالایی دارد و وزن نهایی آن از چرم طبیعی کمتر می باشد.

رویههای میکروفیبری، نرم و لطیف هستند و انعطافپذیری بالایی دارند. دوام کفشهایی با رویه پی یو (PU) بسیار زیاد است و مقاومت بالایی در برابر سایش دارند. چرم طبیعی، مقاومت بالایی در برابر پارگی و سایش دارد. این در حالی است که جنس های غیرچرمی در برابر انعطاف و تغییر شکل مقاومت میکند. کاموا بافی و قلابدوزی شامل در هم بافتن حلقه ای کاموا می شود که یا توسط میل کاموا و یا قلاب قلابدوزی در یک خط شکل می گیرند. در نحوه ساخت سطح دولایه از جنس های مصنوعی عواملی وجود دارد: مانند اینکه پلی استر استفاده شده برای پشتی بافته شده است یا غیر بافته شده است ، یا چه روش چسبندگی استفاده می شود ، یک فرآیند خشک یا مرطوب ، کیفیت و دوام جنس مصنوعی حاصل را تعیین می کند. میکروفیبرها معمولا از فیبرهای پلی استر تولید میشوند. کفش های پارچه ای را می توان در ابریشم مصنوعی ، لیکا و پلی پروپیلن نیز یافت.

مواد مصنوعی مورداستفاده در تولید رویه کفشها میتواند مواد متنوعی ازجمله، فوم، نبوک، نمد مصنوعی و سایر مواد باشد. در انواع مختلف کفش، از جنسهای متنوعی در رویه استفاده میشود. مانند مصنوعات نساجی ، مواد مصنوعی نیز در رنگ ها و بافت های متنوعی عرضه می شوند. از جایی که دوام جنس های مصنوعی از منسوجات و چرم کمتر است کفش های ساخته شده از جنس مصنوعی سریع ازبین میروند و نیاز به تعویض پیدا میکنند. این تکه ها بصورت منظم به دست پستها سازان میرسد و آنها با چرخ های دوزندگی یا چسب و دستگاهای ساده و مرتبط انها را بهم متصل میکنند. کابر یا دستگاه برش جنس، با کمک تیغه هایی برنده که به ان متصل شده اند شروع به برش روی ورقه جنس میکند. همان قسمتی که مجموعه دیگر قسمت ها را در کفش محکم نگه میدارد و همچنین وظیفه حفظ قسمت روی پا را بعهده دارد و از این نگاه مهم است که باکیفیت باشد.

تبددیل پوست حیوان به چرم رویه کفش خود صنعتی به نام چرمسازی را باعث شده است. و به قسمتی از تولیدکننده کفش که به ساخت رویه مشغول میشوند؛ پستها سازی می گویند. بهپا (به انگلیسی Behpa) یک شرکت تولیدی کفش ایرانی است که در زمینه تولید انواع کفش چرم مردانه فعالیت میکند. کفش مردانه تمام چرم رابین یکی از محصولات محبوب و عامهپسند برند بهپا است. یکی از مزیت های اصلی کفش های پارچه ای تطبیق پذیری آنها در سبک ها و طرح هاست. وزن سبک و احساس راحتی پا از مهم ترین ویژگی های رویه چرم طبیعی است. ما انواع مهم از جنس رویه را اینجا می اوریم.