انواع رویه کفش برای فعالیتهای مختلف

کودکان پاهای ظریفی دارند و، چون کمتر مینشینند و مدام در حال دویدن و راه رفتن هستند خرید کفش برای آنها جزو مهمترین خریدهاست. باشگاه خبرنگاران نوشت: اگر به انجام فعالیتهای ورزشی مانند پیاده روی، دویدن برای رسیدن به کاهش وزن و یا تناسب اندام باشد به مهمترین چیزی که احتیاج خواهید داشت، یک جفت کفش مناسب است. بهتر است بگوييم امپراطوري کفش هاي بدون پاشنه و کتاني ها به پايان رسيده است.طراحان مد و لباس گزينه هاي پاشنه بلند زيادي را در اختيارمان قرار داده اند، گزينه هايي که به راحتي مي توانيم کفش هاي بدون پاشنه را ناديده بگيريم. • كف پای پهن: در این نوع كف پا خیلی كم قوس وجود دارد و اغلب پاشنه ی پا، تحت فشار شدید قرار می گیرد. قطعا شنیدید که میگن پای آدم قلب دوم بدن هست و باید با یک کفش مناسب از این قلب دوم به خوبی مراقبت کرد.

به تازگی کفشی ماژولی ساخته شده که می توان رویه آن را عوض کرد. خیلی مهم است که شما در چه موقعیتی بازی میکنید و قرار است چه حرکاتی را در طول بازی داشته باشید. بهطور کلی این بازار نیز تحتتاثیر مشکلات بسیاری قرار گرفته و حال و روز خوبی نه برای تولیدکننده داخلی و نه برای فروشندگان باقی گذاشته است. مواد مصنوعی که در تولید رویه کفشهای ورزشی مورد استفاده قرار میگیرد، میتواند مواد متنوعی از جمله، فوم، نبوک، نمد مصنوعی و سایر مواد باشد. اما در کفش و کتانی ورزشی حساسیت مواد استفاده شده در رویه چندین برابر خواهد شد چرا که میزان مقاومت، نرمی و سبکی آن تاثیر زیادی بر انجام حرکات ورزشی شما دارد. ایرمش از یک توری نایلون به عنوان لایه وسط استفاده میکند که به آن ایرمش فابریک میگویند و در رو و زیر از پارچه های مش بافته شده از پلی استر و کتان استفاده میشود رویه مش با ترکیب مناسب این سه ماده کشسانی متفاوتی را ایجاد میکند که میتوانید به راحتی در انواع کفش کتانی این تفاوت را احساس کنید علاوه بر سلیقه های مختلف نیاز ورزشکاران در رشته های مختلف نیز در ایجاد این تفاوت موثر است به عنوان مثال کفشی که برای تنیس طراحی شده از جنس مش ضخیم تر و با کشسانی کمتر و کفشی که برای پیاده روی طراحی میشود رویه کشسانتری دارد که به ایجاد حس راحتی بسیار کمک میکند.

منسوجات بافتنی شامل تار و پود می شود که با دستگاه های ویژه بافته می شود. وجود دستگاه خط کشی زیره امری ضروری نیست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما­؛­ رسول شجری امروز در گردهمایی تولید کنندگان کیف، کفش و زیره با اشاره به اینکه در حال حاضر چرم فروشان از شرایط فعلی سوء استفاده می کنند افزود: طبق مصوبات انجام شده در سازمان صنعت، معدن و تجارت،­ اتحادیه های تولید کنندگان کیف و کفش و محصولات چرمی، باید پیگیر­­ واردات چرم سنگین شوند­­ و اگر چرم داخلی نیز صادر می شود باید با نظارت انجام شود. بسیاری از فعالانِ حرفهایِ تولید کفش در جهان با نام تبریز و کیفیت منحصر به فرد تولیدات این شهر در حوزه مذبور آشنا هستند، اما در طول سالیان خیر، واردات بی رویه کیف و کفش چینی و ترکیه ای، عرصه را برای این صنعت درآمدزا، محدود و تنگ ساخته است. واردات محصولات چینی رونق را از بازار کفش تبریز گرفته است.

چگونه یک کفش باکیفیت را شناسایی کنیم؟ اگر شما هم جزء کسانی باشید که همیشه به دنبال کفشهای باکیفیت و بادوام بوده، احتمالا با شاخصهای اصلی و تاثیرگذار در طراحی کفش آشنا هستید. در صورتی که این کفشها را در زمین غیر نرم استفاده کنید، چسبندگی با زمین و تعادل خود را از دست میدهید و در نتیجه به قوزک پای خود آسیب وارد میکنید. کفش پیاده روی را بدون ساق استفاده کنید انتخاب این مدل کتانی چند ویژگی مهم دارد، اول اینک در فصل تابستان و بهار باعث عرق کردن زیاد و بو گرفتن پا نمیشود و مهمتر از همه اینکه این مدل کفشهای ورزشی به علت نداشتن ساق معمولا سبکتر هستند و برای انجام فعالیتهای ورزشی مناسبتر خواهند بود. برای مثال پالتو جزو جدا نشدنی زمستانهاست؛ اما هر سال مدل متفاوتی از آن وارد بازار میشود. بياييد صادق باشيم، هر لباسي با کفش پاشنه بلند زيباتر به نظر مي رسد.