انواع رویه کفش برای فعالیتهای مختلف

در صورت استفاده از دستگاه خط کشی کفاشی، پس از قرار دادن رویه های آمده روی زیره ی نمونه ی مربوط به شماره خود، یک خط برای پیشکار (فردی که زیره را به رویه کفش متصل میکند) کشیده میگردد که طبق آن خط چسب دور کار را استفاده میکند. همانطور که از نام آن پیداست رویه به قسمتی گفته میشود که قسمت رویی و انگشتان پا، کنارهها و بخش پشتی پاشنه را پوشش داده و از پا محافظت میکند. معمولا در این قسمت از رویه کتونیهای اصل، از پارچهای مشبک مثل مِش استفاده میشود که به سبب داشتن منافذ متعدد به تهویه بهتر هوای داخل کفش کمک کرده و از تعرق پا و بو گرفتن کتانی جلوگیری میکند. افزایش روزافزون فعالیت و کارهای روزانه باعث میشود به ناحیه کمر و پاها فشار زیادی وارد شود.

بدین دلیل که بتواند ضربات محکمی را به توپ وارد کند. معمولا مدافعین چندین بار بر بروی توپ تکل میروند، استحکام بالا در کفش آنان بسیار مطرح است. همچنین کیفیت و زیبایی کفش های تولید شده بسیار بالا رفت. این جنس هایی که برای کفش ورزشی ذکر کردیم به دلیل این است که در حین انجام حرکات ورزشی پا های افراد در وضعیت راحتی قرار بگیرد و محیط تنفس و رفت و آمد هوا در اطراف پا وجود داشته باشد . همچنین کفش آنان بدلیل تغییر جهت ذکر شده باید دارای چسبندگی عالی باشد. همچنین به دلیل رعایت نشدن محل دقیق خط چسب زیره، ممکن بود که مقداری از چسب بالاتر یا پایین تر از زیره باقی مانده باشد. همان قسمتی که مجموعه دیگر قسمت ها را در کفش محکم نگه میدارد و همچنین وظیفه حفظ قسمت روی پا را بعهده دارد و از این نگاه مهم است که باکیفیت باشد.

از مزایای دیگر این رویهها نسبت به چرم میتوان به عدم مراقبت خاص اشاره کرد. آدیداس دارای سریهای متعددی است که بعضی از این آنها دیگر تولید نمیشود. از برندهایی که این ویژگی منحصر به فرد را دارد، آدیداس است. در اینجا نایک از آدیداس پیشی گرفته اما پس از آن آدیداس هم عقب نماند و کفشهایی را تولید کرد. کفشهای ورزشی که دارای رویه با مواد مصنوعی مختلف هستند، هم میتوانند سبک و انعطافپذیر باشند، هم میتوانند سفتوسخت و مقاوم باشند. فوم پرکاربردترین جنس برای ساخت رویه کفش است. کفشهای دیگری هم نیز وجود دارند که هم روی آسفالت و هم سالن و حتی در چمن، امکان بازی را برای بازیکنان فراهم کرده است.

در کفش های پیاده روی بشتر از جنس های نخ و کتان استفاده می شود . اینکه شما در چه موقعیتی بازی میکنید میتواند در نوع کفش شما اثر گذار باشد. هر نوع منسوجات دارای خصوصیات فیزیکی خاص خود هستند که باید هنگام انتخاب کفش در نظر گرفته شوند ، مانند تغییرات تنفس ، مقامت و کنترل دما (یعنی گرما یا خنک بودن). اول ، پارچه مش کفش که از نخ نایلون یا پلی استر ساخته شده است پارچه مش با ساختار توری مانند خود قابلیت تنفس بسیار بالایی دارد و به راحتی هوا را از خود عبور میدهد که این مسئله در مورد کفش ورزشی بسیار اهمیت دارد بسیاری دارد. کاموا بافی و قلابدوزی شامل در هم بافتن حلقه ای کاموا می شود که یا توسط میل کاموا و یا قلاب قلابدوزی در یک خط شکل می گیرند.