انواع رویه کفش برای فعالیتهای مختلف

در این روش ارسال، (درصورت موجود بودن محصول) مرسوله ظرف ۲ الی ۵ روز کاری تحویل پست شده و توسط پست در سراسر ایران به خریدار تحویل داده میشود. زیره كفش : زیره كفشهای موجود در بازار دو نوع است. ایرمش ساده ترین و جذاب ترین انتخاب برای رویه کفش ورزشی توسط طراحان است نوع ایر مش که برای تولید کفش کتانی استفاده میشود تشکیل شده از سه لایه پرس شده روی یکدیگر است که از جنس کتان ، پلی استر و نایلون تشکیل شده است خواص بسیار زیادی برای ایرمش شمرده شده اند که مهمترین آنها سبک بودن این ماده است میتوان گفت کفشی ساخته شده از ایرمش در مقایسه با کفشی از جنس چرم مصنوعی تا ۵۰ درصد سبکتر است. رویه کفش مناسب بسته به نوع کفش مختلف می باشد .

مردم راه هایی را برای اصل بودن یا نبودن چرم امتحان می کردند یکی فندک زیر چرم می گذاشت و دیگری تلاش می کرد با معیارهای حرفه ای تری اصل یا غیر اصل بودن چرم را تشخیص دهد.در صنعت تولید کفش های ورزشی به ویژه کفش های سالنی چرم نقش اصلی را در ساخت قسمت رویه کفش دارد و اولین انتخاب برای خرید کفش سالنی انتخاب این مدل از کفش ها می باشد.اما برای تشخیص اصل بودن چرم رویه هیچ گاه از روش های سنتی استفاده نکنید چرا که ممکن است علاوه بر چرم ماده ای دیگر در ساخت رویه کفش به کاربرده شده باشد. پس در حین خرید پارچه باید به جنس آن دقت کنید تا کفش مناسب و با کیفیت خوب را انتخاب کنید و حد الامکان به پا های خود آسیب نرسانید. در هنگام خرید کفش، باید به این نكته دقت كرد كه كف زیره نباید صاف باشد، بلكه باید آج دار بوده تا از لیز خوردن جلوگیری كند.

این کفشها دارای ظاهر زیبا و شیک هستند ولی در برابر رطوبت مقاومت خوبی ندارند. پس نوعی از كفش را انتخاب كنید كه شست پای شما را به خوبی حمایت كرده و تحت فشار قرار ندهد. پای انسان، قلب دوم بدن اوست و مسلماً کفش هم به عنوان محافظ قلب دوم بدن، باید به اندازه کافی پا را از خطرات و آسیبهای احتمالی مراقبت کند. مهمترین خاصیت رویه مش حالت توری بودن آن است زمانی که شروع به فعالیت میکنید سوخت و ساز در بدن شما شروع به بالا رفتن میکند ، این سوخت وساز دمای بدن را بالا میبرد و بدن شما شروع به ترشح آب بر روی پوست به منظور دوباره پایین آوردن دما میکند که به آن تعریق میگوییم ، اگر آب حاصل از تعریق با هوا تماسی نداشته باشد (مانند داخل کفش) تعریق دمای بدن را پایین نمی آورد دمای بدن شما بالا رفته و مجبور بخ استراحت و باز ایستادن از فعالیت ورزشی خواهید شد رویه مش مانند یک لباس بافته شده از پارچه توری امکان رد و بدل شدن هوا را در داخل کفش بوجود می آورد و پای شما را خنک نگه میدارد .

بطور کل مش نوعی پارچه است که منافذ زیادی دارد این منافذ ممکن است کاربردهای زیادی داشته باشند به عنوان مثال توری هایی که برای سایه بان استفاده میشوند قابلیت عبور هوا از خود را دارند درصورتی که نور از آنها عبور نمیکند و یا وقتی در آستر شلوار یا شلوارک از مش های سبک استفاده میشود با افزایش سطح باعث عبور هوا در زیر لباس و کمک به خنک سازی بدن میشوند اما وقتی صحبت از کفش کتانی میشود ما به نوعی مش احتیاج داریم که بسیار محکم و سبک باشد و به اندازه کافی مسیر عبور هوا را آسان کند.