آموزش و راهنمای خرید لباس زنانه برای خانوم ها

همچنین جای دکمه ها رو هم بازبینی کنید که چیزی از قلم نیوفتاده باشد و دکمه ها از کیفیت خوبی برخوردار باشند. اگر دوخت و نقش های لباس با هم هماهنگ نباشد از همینجا میشه فهمید که دقتی در دوخت لباس از سمت طراح نبوده و یک جورایی میشه گفت که لباس کیفیت بالایی ندارد و باید از خرید آن اجتناب کرد. در کل اگر میخواهید لباسی را خریداری کنید به دوخت آن نگاه ویژه ای داشته باشید و سعی کنید با دو دست به آرامی روی دوخت های لباس بکشید و در صورتی که این حس به شما دست داد که احتمال باز شدن یا شلی مشاهده کردید از خرید آن خودداری کنید. در کل توصیه من به شما این است حتما حتما قبل از اینکه لباس خود را خریداری نمایید، یکبار آن را پُرو کنید تا اگر کم و کاستی در آن وجود داشت، در همان ابتدا مشخص باشد.

اندازه دیگری را به این امید که یک روز در آن جا خواهید گرفت خریداری نکنید؛ چون آن لباس در کمدتان آویزان خواهد ماند. چون زیپ های پلاستیکی ممکن است در قسمتی که میخواهید آن را بالا و پایین نمایید، شکسته شود و به نوعی این زیپ مادر مُرده خراب شود؛ بعد از اون هم دیگه نمیتونید از آن لباس استفاده کنید و جلوی لباس شما همیشه باز خواهد ماند. برای همین زمانی که لباس شما، قسمتی از دکمه های آن خراب و به نوعی جدا شود، بتوانید دکمه های اضافی را جایگزین کنید. عرض شانه به شانه در اینگونه لباس ها روی بدن شما، فرمی خوبی را دارند. ممکن است درز های لباس برای شما تنگ باشد و فرم لباس به خوبی روی بدن شما قرار نگیرد ولی در لباس های مارک، معمولا به خوبی در همه جا پارچه استفاده شده است. در کل یک بار، لباس رو پُرو کنید؛ دکمه ها را روی فرم بدن خود تست نمایید تا از جنس و کیفیت آن، بهتر مطلع شوید.

اول از همه، بررسی کنید که دکمه ها به فرم و نوع لباس شما می آید یا خیر؟ اگر شما لباسی با الیاف مصنوعی بخرید، در خوش بینانه ترین حالتش اینکه که شما باید هزینه بسیار زیادی را صرف خشکشویی و اتو کردن لباس خود کنید(غیر از اینکه لباس دوامش کمتره و ممکنه به نوعی پاره و یا فرم خود را از دست بدهد.) پس لباس هایی با جنس، نخ، پشم، ابریشم و… در انتخاب لباس قطعا جنس نخ از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید به این نکته هم توجه کنید که اگر جنس نخ بد باشد، در صورت انجام یک حرکت کششی، زرتی لباس شما پاره می شود و به نوعی غیر قابل استفاده می باشد؛ پس برای انتخاب لباس به جنس نخ هم توجه کنید و چند ثانیه ای، پارچه لباس را لمس نمایید و ببینید آیا این جنس می تواند برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار بگیرد یا خیر؟

این به آن معناست که طراح لباس به کیفیت لباس اهمیت ویژه ای داده است و تصور کرده که این لباس برای مدت زمان طولانی قابل استفاده خواهد بود. شما با کمی دقت در جنس پارچه لباس می توانید کیفیت آن را بفهمید. باید این نکته را در نظر بگیرید که به هیچ وجه سراغ الیاف مصنوعی نروید.برای انتخاب پارچه لباس نوزاد باید دقت کنید که سراغ پارچه با الیاف مصنوعی نروید . بنابراین موقع خرید لباس زنانه و به طور کلی خرید پوشاک، سراغ سایزهای خیلی بزرگ نروید. یعنی نه دیگه خیلی خیلی بزرگ باشه نه دیگه خیلی کوچیک و رنگ دکمه با رنگ لباس شما متناسب باشد. آستین ها و پاچه ها نه کوتاهه کوتاه و نه دیگه خیلی بلند هستند. وقتی قصد خرید لباس نو برای خود دارید به یکسان بودن رنگ ها هم دقت کنید و ببینید که آیا در بعضی از قسمت ها، تفاوت رنگ حس می شود یا نه؟