آخرین اخبار «کفش های با رویه

برای خرید کفش با ویژگی های کفش مناسب، اگر زیره کفش به جای چسب زدن به قسمت بالا دوخته شده باشد. برندهای خارجی مانند Bestard، Meindl، Grisport نیز در ساخت زیره کفش کوهنوردی خود از این جنس بهره می برند. زمانی که کوهنوردی میکنید هر قدم مهم است و شاید در مواقعی حتی مرگ و زندگی شما به آن قدم بستگی داشته باشد. کفش را در دستانتان بگیرید و سعی کنید که آن را بپیچانید( چرخاندن دستها در جهت مخالف). کفش چرمی مقاوم است و مانع آسیب جدی به پا میشود. کفش نباید با این حرکت به آسانی شکل خود را از دست دهد و آسیب ببیند. قسمت کنار پاشنه کفش را از دو طرف به داخل فشار دهید و مطمئن شوید که به اندازه کافی محکم است و به آسانی تغییر شکل نمیدهد.

وقتی پا را روی اجسام نوکتیز میگذارید باید مطمئن باشید که کفش از پای شما محافظت خواهد کرد. کفش ورزشی مناسب پیاده روی کفشی است که کاملا از پا محافظت کند و انعطاف بالایی داشته باشد. همچنین، هنگام بالا رفتن یا پایین آمدن از تپهها، بررسی کنید که اندازه زبانه کفش به حد کافی باشد تا بتواند بالای پای شما را محافظت کند. کفش اندازه کفشی است که هنگامی که شما ایستادهاید میان نوک بزرگترین انگشت پا و انتهای کفش حداقل یک سانتی متر فاصله وجود داشته باشد و شما قادر باشید انگشتان پای خود را آزادانه تکان دهید. کفشی بیماران دیابتی، کفش راحتی است که فشار زیادی بر پاشنه و کمر وارد نکند و کفی منعطفی داشته باشد.

کم تر برای حفظ تعادل به انگشتهای جلو فشار وارد میکند و باعث میشود که کمر نیز تلاش کمتری برای ثابت نگه داشتن و راست ایستادن بکند. اهمیت یک کفش فقط به طرح و مدل آن نیست بلکه جنس رویه نیز بیش از آن مهم تر است. 1- بافته شده : شامل در هم بافتن مجموعه ای از نخ های بلند تر ( پود) با مجموعه ای از نخ های مقطعی (تار) می شود. اگر هفتهای 3 بار یا بیشتر در یک فعالیت ورزشی شرکت میکنید، باید کفشهای ورزشی با ویژگی های مناسب خریداری کنید. ورزشکاران حرفهای و با تجربه میدانند که پوشیدن یک کفش مناسب برای ورزش و پیادهروی بسیار مهم است. کفش های چرمی به علت سنگین بودن و همچنین عدم گردش هوای مناسب در پاها باعث ایجاد حس بد در جریان فعالیت ورزش شما میشود.

کفشهای ورزش با مدل، رنگ و قیمت متفاوت در اختیار مشتریان قرار دارد. این قوس در افراد مختلف متفاوت است. بنابراین کفش ورزشی مناسب برای کف پای صاف با کفش ورزشی مناسب برای یک فرد عادی متفاوت خواهد بود. اگر در حال خرید کفش ورزشی هستید، کفش را با نوع ورزشی که قرار است انجام دهید، مطابقت دهید. پاشنه کفش باید کاملا راحت باشد، هنگامی که بندهای کفش ورزشی را بستهاید (نه خیلی محکم) باید قادر باشید پا را از درون کفش بیرون بیاورید. بهتر است در پایان روز که پا در بزرگترین حالت خود قرار دارد، همراه با جوراب مناسب که نه بسیار نازک و برای خرید کفش اقدام کنید. این رویه برای افرادی که پنجههای پهنی دارند بسیار مناسب است. این کفشها دارای مقاومت خوبی هستند ولی در برابر حرارت زیاد آسیب میبینند. علیرغم اینکه، بعضی جنسها مثل چرم به مرور زمان جا باز میکند، تنگ بودن زیاد باعث آسیب رسیدن به پا و سختی هنگام راه رفتن میشود.